Intrarea criminală a lui Nikolic l-a lăsat „rece”! Meme Stoica: „Îl felicit pe Robert Dumitru, dar Petrolul a înscris un gol neregulamentar!”

This browser does not support the video element.

Oficialii Petrolului au luat foc la finalul meciului de aseară, după ce Steaua i-a învins pe prahoveni cu 2-1, golul decisiv marcat de Nikolic. Mulțescu a dat semnalul protestelor anti arbitri, acesta reproșându-i centralului că muntenegreanul trebuia eliminat la începutul reprizei secunde.

Într-adevăr vârful roș-albaștrilor a avut o intrare criminală în urma căreia trebuia să primească ‘roșu’, spectatorii aducându-și cu siguranță aminte de intrarea lui Lăcătuș la Ardeleanu sau de cea a lui Gardoș la Băcilă. Totuși, Mihai Stoica este de părere că Robert Dumitru a procedat corect arătând doar galben și atrage atenția că greșeala cea mare a fost comisă în prima repriză, când acesta nu a văzut un fault clar al lui Hamza la Chipciu, la faza golului unu.

Golul Petrolului a fost marcat în condiții neregulamentare, a fost fault înainte să trimită mingea în poartă. Per total, nu am fost dezavantajați, Robert Dumitru a lăsat jocul liber, îl felicit pentru asta. De când m-am întors, am avut arbitraje bune atât de la brigăzile românești, cât și de la cele străine„, a explicat Mihai Stoica la Dolce Sport.

Managerul din Ghencea i-a luat apărarea și cehului Zelinka, care nu a acordat penalty la un presupus henț în careu comis de Bicfalvi în finalul meciului din etapa trecută, cu Rapidul.

Nu se impunea acordarea loviturii de pedeapsă la Bicfalvi, cu Rapid. Nu are nici o intenție să joace balonul cu mâna. Mingea este deviată de Pancu, îl atinge în mână și în piept pe Bicfalvi. Nu vreau să intru într-o polemică cu Ion Crăciunescu, dar poate să fie subiectiv, pentru că a fost o brigadă străină, iar el este împotriva acestor brigăzi„, a mai punctat oficialul stelist.

Publicat: 04 05. 2012, 14:25
Actualizat: 04 05. 2012, 14:52