Internațional Curtea de Argeș a învins Petrolul

Internațional Curtea de Argeș, echipă nou promovată în Liga I, a câștigat meciul amical disputat sâmbătă, în compania formației din Liga a II-a, Petrolul.

Internațional s-a impus cu 2-1, scorul fiind deschis de Claudiu Ionescu în minutul 50, majorat de Jianu în minutul 60, în timp ce Sebastian Baroian a marcat golul de onoare pentru Petrolul, în minutul 87.

Ștefan Stoica, antrenorul celor de la Internațional, a folosit următoarea formulă de bază: Popa – Băcilă, Viera, Chiriches, Neagu – Emanuel Kone, Voiculeț, Ciucur, Frăsineanu – Claudiu Ionescu, Jianu. Pe parcurs au mai evoluat Mutu, Filip, Gado, Stoianof, Itu, Matei, Zagrean și Teușan.

Săptămâna viitoare, Internațional Curtea de Argeș va ma juca două amicale, cu FC Drobeta Turnu Severin și Universitatea Craiova.

Publicat: 18 07. 2009, 16:09
Actualizat: 18 07. 2009, 16:15