Inspirația lui Sabău: fanii i-au cerut demisia, el a răspuns GENIAL!** Mutările care au șters RUȘINEA cu CFR

Meci de infarct în Giulești! CFR a venit pe cai mari după victoria de la Basel, Rapidul a resimțit din plin criza din acest debut de sezon. Gazdele s-au văzut conduse cu un incredibil 2-0 după doar 18 minute de joc. Fanii au luat foc și au cerut demisia lui Sabău.

Antrenorul a răspuns însă genial! Sabău a mutat la pauză și jocul s-a schimbat total. Nicolae Grigore a fost introdus în minutul 46, în locul lui Herea, iar Surdu în minutul 59.

Ilijoski a redus din diferență după doar cinci minute de joc în repriza secunda, iar Surdu a scos un penalty la prima atingere de balon după intrare. Grigore a îndeplinit formalitatea și Rapid a egalat in minutul 61. Nebunia a continuat cu același Grigore, care a adus avantajul în minutul 68.

Publicat: 25 08. 2012, 23:04
Actualizat: 25 08. 2012, 23:07