Îndemnul lui Deac: „S-a vorbit că suntem ajutați de arbitraje, dar haideți să vedem realitatea”. Discursul „decarului”, după succesul cu Astra

CFR Cluj a câștigat cu 3-2 pe terenul Astrei, a ajuns la nouă victorii în primele 12 etape și s-a distanțat, din nou, la patru puncte de FCSB în fruntea clasamentului Ligii 1.

La capătul a 90 de minute în care echipa lui Dan Petrescu a dominat jocul de la Giurgiu și a avut un penalty neacordat, Ciprian Deac a vorbit despre atuurile echipei sale, dar și despre interminabilele discuții despre arbitraj: „Toată echipa se pregătește foarte bine, alergăm mult și stăm bine în teren, facem ambele faze foarte bine. În prima repriză am controlat jocul, ei au avut o ocazie pe final, dar puteam face 2-0 la pauză și a doua repriză era mult mai liniștită, dar ăsta e fotbalul. Nu putem face o partidă perfectă, dar e bine că am câștigat, pentru că ne era foarte frică de acest joc.

Pe final ne-am făcut meciul greu, am avut 3-1 și nu am reușit să ținem de minge, iar ei au marcat în ultimele minute. E bine că am obținut cele trei puncte și suntem acolo sus.

Eu nu comentez arbitrajul. Într-adevăr, s-a vorbit că suntem ajutați de arbitraje, dar haideți să ne uităm mai bine”, a declarat Deac, la microfonul Telekom Sport.

Publicat: 25 09. 2017, 22:40
Actualizat: 25 09. 2017, 22:44