INCREDIBIL Pavlovic, vedetă Local Kombat!** Ambii portari ai Iașiului, făcuți K.O. de mijlocaș

La finalul primei reprize a meciului FC Vaslui – Poli Iași, portarul oaspeților, Cristi Brăneț, a căzut ca secerat după un duel cu Miloș Pavlovic.

Ambii jucători au urmărit mingea și, în săritură, mijlocașul lui Moldovan l-a lovit cu pumnul în plină figură pe goalkeeper.

Brăneț a zăcut inconștient două minute pe gazon, în ciuda eforturilor depuse de medicii vasluieni. Aceștia au fost nevoiți să-i imobilizeze gâtul și l-au transportat cu targa în ambulanță, el fiind dus la Spitalul Județean de Urgență din Vaslui.

Pavlovic nu este la prima ispravă de acest gen. Etapa trecută, în Ghencea, tot la un duel aerian, mijlocașul l-a lovit pe Bogdan Stancu, atacantul Stelei, cu cotul în figură, provocându-i stelistului o hemoragie. Ovidiu Hațegan nu l-a sancționat pe jucătorul lui Porumboiu și, astfel, istoria se repetă. De data aceasta, însă, lovitura pare mult mai serioasă. Nici acum Pavlovic nu a fost sancționat, însă, în această seară nu a existat niciun fel de intenție în a-l lovi pe adversar.

La pauză, crainicul arenei a anunțat că portarul și-a revenit.

UPDATE În locul lui Brăneț, Cristiano Bergodi l-a introdus pe Pleșca. Pavlovic a simțit `sânge proaspăt` și a avut, în minutul 76 o nouă intervenție de K1 la noul portar al oaspeților. Pleșca a primit timp de 2-3 minute îngrijiri și se părea că acesta, la rândul său va fi nevoit să părăsească terenul de joc. În cele din urmă goalkeeper-ul oaspeților a reluat partida. Și în acest caz, mijlocașul lui Moldovan a scăpat fără să vadă vreun cartonaș.

Un lucru e cert: Local Kombat s-a mutat la Vaslui, vedeta incontestabilă fiind Pavlovic!

Publicat: 06 03. 2009, 20:16
Actualizat: 06 03. 2009, 23:36