Incidente la finalul derby-ului! Iritați de fanii FCSB-ului de la tribuna a doua, dinamoviștii au sărit la bătaie. Ce s-a întâmplat după fluierul final pe Arena Națională

Diinamoviștii nu au „digerat” foarte bine înfrângerea, scor 0-1, în fața FCSB-ului. O parte foarte mică din peluza dinamovistă a vrut să rupă cordonul forțelor de ordine și să sară la bătaie cu fanii gazdelor aflați la tribuna a doua.

Momcilovic a fost singurul marcator din FCSB – Dinamo, scor 1-0. Vasile Miriuță a avut un debut slab pe banca echipei din „Ștefan cel Mare”, iar scorul putea fi mult mai mare dacă Constantin Budescu nu ar fi ratat penalty-ul din repriza secundă.

Peluza dinamovistă a fost la înălțime pe tot parcursul partidei, dar după finalul celor 90 de minute aproximativ 20 de fani ai alb-roșilor au dorit să se răzbune pe fanii de la tribuna a doua.

Forțele de ordine au avut de furcă timp de cinci minute cu fanii dinamoviști, dar într-un final au reușit să-i calmeze, iar aceștia s-au retras spre ieșirile Arenei Naționale.

Publicat: 24 09. 2017, 22:44
Actualizat: 25 09. 2017, 18:38