Încă un jucător „zboară” de la FCSB! Anunțul lui Gigi Becali, după remiza cu CS Mioveni: „Dacă ratezi așa, la revedere! Nu mai face parte din lot”

Andrei Burlacu, Lucian Mihai Dumitriu si Ovidiu Marian Popescu in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, sambata 19 februarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, patronul lui FCSB, a anunțat că Andrei Burlacu, extrema stânga în vârstă de 25 de ani, nu va mai face parte din lotul roș-albaștrilor, după prestația din meciul cu CS Mioveni.

CS Mioveni și FCSB s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 27 din Liga 1, pe Stadionul Orășenesc din Mioveni, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Malcom Edjouma, în minutul 7, respectiv Ionuț Balaur, în minutul 45+1.

Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 35 de ani al lui FCSB, nu a fost în lot pentru meciul de la Mioveni, deși în etapa precedentă a oferit o pasă decisivă.

Gigi Becali a anunțat că îl va exclude din lot pe Andrei Burlacu, după CS Mioveni – FCSB

Această absență i-a făcut loc lui Andrei Burlacu, jucător trimit pe teren în minutul 69, în locul lui Ianis Stoica.

Gigi Becali și-a asumat decizia și s-a declarat dezamăgit de prestația lui Andrei Burlacu. Mai mult decât atât, patronul lui Gigi Becali a anunțat că fotbalistul nu va mai prinde lotul la prima echipă a lui FCSB.

„Ca să nu mai comentați, să nu mai întrebați, vă spun eu. Eu fac lotul și Keșeru nu e în lot. Care e problema? Așa am luat hotărârea.

Am luat hotărârea greșită că a fost discuția între Burlacu și Keșeru. Și am zis să fie Burlacu, pentru că Keșeru termină contracul în vară. Nu l-am băgat eu pe Burlacu să joace, să știți. Și acum îmi pare rău că nu a fost Keșeru. Dacă nu ar fi fost Burlacu pe bancă, nu ar fi intrat pe teren, pentru că alea două ocazii… Nu ai cum să ratezi. Dacă ratezi așa, data viitoare la revedere Burlacu, nu mai face parte din lot. Am văzut ce poate Burlacu, nu știam.

Keșeru termină contractul în vară și gata. Ce aveți voi cu Keșeru? Am greșit că dacă era Keșeru în lot nu mai ajungea Burlacu să joace”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 19 02. 2022, 23:08
Actualizat: 19 02. 2022, 23:09