„Îmi dă direct cap în gură și ăla nu se bagă! Amețeală, ce să văd?” Gabi Matei a cedat în timpul meciului cu CFR și a căutat camerele TV pentru a protesta. Ce s-a întâmplat

Partida dintre CFR Cluj și ASA Târgu Mureș, scor 1-1 (4-5 după penalty-uri), din sferturile Cupei Ligii a fost una extrem de tensionată, arbitrul Călin Iulian fiind nevoit să arate nu mai puțin de 10 cartonașe galbene.

Unul dintre cartonașe a fost primit de „clujeanul” Tiago Lopes, în minutul 57, după o fază pe care centralul partidei nu a văzut-o și care a generat o reacție inedită din partea „victimei”, Gabi Matei.

Fostul fundaș al Stelei a acuzat că a fost lovit cu capul în față de fundașul portughez și s-a îndreptat către camerele televiziunilor care realizau transmisiunea în direct pentru a-și face dreptate.

Matei s-a arătat deranjat că faza s-a petrecut în zona „acoperită” de tușier și acesta nu a intervenit, iar protestul a avut succes. După ce s-a sfătuit cu asistentul său, Iulian Călin i-a arătat cartonașul galben lui Tiago Lopes.

„Îmi dă direct cap în gură și ăla de la margine (n.r. arbitrul de margine) nu se bagă! Amețeală, ce să văd? Direct cap! Pune camera, să vadă toată lumea! Își bat joc de noi”, a strigat Gabi Matei spre camerele de luat vederi.

captură foto: Digi Sport

Publicat: 08 09. 2016, 10:59
Actualizat: 08 09. 2016, 11:03