Imagini halucinante la pauza meciului Dinamo – U Cluj! Mihai Eșanu, amenințare horror: „Te omor!” Arbitrii n-au scăpat nici ei | VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 8 poze

Dinamo și U Cluj se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 1-1, motiv pentru suporterii de la Tribuna 2 să pornească o adevărată tiradă de înjurături la adresa arbitrului Adrian Cojocaru.

De înjurăturile și amenințările suporterilor n-a scăpat nici portarul Mihai Eșanu. Goalkeeperul a fost amenințat de unul dintre fanii „câinilor” aflați la Tribuna 2: „Eșanule, te omor, băga-mi-aș…!”. Portarul a gafat decisiv la golul marcat de U Cluj în prima parte, fiind prins ieșit prea mult dintre buturi.

Mihai Eșanu s-a uitat spre suporterii aflați la Tribuna 2 și și-a prezentat scuzele printr-un gest scurt făcut cu mâinile.

În momentul în care a vrut să intre pe tunelul care duce spre vestiare, brigada de arbitri a fost aproape să fie lovită de o sticlă plină cu apă, însă aceștia au scăpat nevătămați și și-au continuat drumul spre vestiar.

ECHIPELE DE START:

DINAMO: Eșanu – G. Crețu, Carp, Aloe, A. Radu – Torje, Pierret, Grădinaru – Morar, Irobiso, C. Matei
Rezerve: Cristiano, G. Moura, Jovanovic, Al. Răuță, St. Filip, J. Rodriguez, Bordușanu, A. Bani, Ivanovski
Antrenor: Dusan Uhrin

U CLUJ: Gorcea – Romeo, Ilie, Ispas, Dobrescu – Pires, Ioan Filip, Tescan – Ribeiro, Remacle, Boiciuc
Rezerve: A. Păun – Alarcon, Vomir, Balgiu, Haită, Pîrvulescu, Gugu, V. Alexandru, Hofman
Antrenor: Erik Lincar

Stadion: Dinamo
Arbitru: Adrian Cojocaru / Asistenți: Vasile Marinescu și Sebastian Gheorghe