IMAGINEA ZILEI | A fost sau n-a fost penalty? Faza care a stârnit furtuna la finalul partidei ASA – CS U 2-1

ASA Târgu Mureș – CS U Craiova 2-1, din cadrul etapei a 26-a a Ligii 1, a fost unul dintre meciurile interesante ale etapei, partidă în urma căreia trupa lui Liviu Ciobotariu a ajuns la doar un punct distanță de liderul Steaua. Oltenii, aflați la primul eșec după 19 întâlniri în Liga 1, au cerut penalty în finalul meciului după o fază grea. Cadrul a fost surprins de fotoreporterul siteului oficial al grupării CS U Craiova, iar imaginea a fost publicată azi pe pagina electronică a alb-albaștrilor.

După un forcing de final al oaspeților, craiovenii au continuat să pună presiune și în minutele de prelungire. Angajat în careul mic, tânărul Andrei Ivan a părut că are prim-planul, dar fundașul dreapta Feussi a reușit să-i sufle mingea cu o intrare cu piciorul sus, la limită, dar jocul a continuat. Centralul Ovidiu Hațegan a lăsat jocul să curgă, în pofida reacțiilor violente ale jucătorilor lui Sorin Cârțu.

• La Digisport, Ion Crăciunescu a comentat faza: „A greșit și fotbalistul de la Craiova, pentru că nu și-a valorificat poziția, dar Hațegan putea să dicteze lovitură liberă indirectă. N-aș fi dat penalty”

Publicat: 12 04. 2015, 17:28
Actualizat: 12 04. 2015, 17:29