Ilie Stan, fără victorie în primele trei meciuri amicale pe banca noii echipe. ASA Târgu Mureș a remizat cu Lokomotiv Gorna într-un meci amical jucat în Turcia

ASA Târgu Mureș a remizat împotriva formației FC Lokomotiv Gorna Oreahovița, ocupanta locului 12 în prima ligă bulgară, scor 1-1 (0-1), într-un meci amical disputat sâmbătă, la Belek, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Echipa bulgară a deschis scorul în minutul 17, pe contraatac, iar pentru ASA Târgu Mureș a marcat atacantul Andrei Ciolacu, în minutul 60.

ASA: Pap – Velayos, Rougalas, M.Constantin, Mendy – Balgiu, Muresan, Petris – Nicolita, Bâtfoi, Ciolacu. Antrenor: Ilie Stan.

ASA Târgu Mureș a ajuns astfel la două remize și o înfrângere în meciurile amicale jucate în stagiul de pregătire din Antalya. În prima partidă, formația pregătită de Ilie Stan a fost învinsă de echipa ucraineană de primă ligă PFK Stal Kamianske, scor 0-2, după care a remizat cu PFC Montana, din prima divizie a Bulgariei, scor 1-1.

Formația mureșeană va juca, luni, 30 ianuarie, ultima partidă amicală împotriva formației FK Altyn Asyr, aflată pe primul loc în campionatul din Turkmenistan. ASA Târgu Mureș va reveni în țară pe 2 februarie, cu o zi înainte de meciul cu Astra Giurgiu, programat vineri, de la 20:00, în etapa a 22-a din Liga 1.

Publicat: 28 01. 2017, 22:22
Actualizat: 28 01. 2017, 22:23