Ilie Poenaru dă de pământ cu jucătorii săi, după ce CFR a distrus Academica Clinceni: „Eu nu accept înfrângerile astea dureroase. O să iau măsuri!” + Ce spune Cristi Tănase

Ilie Poenaru a fost nemilos cu jucătorii săi, după ce CFR a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 3-0, în prima etapă din play-off.

Antrenorul, considerat de mulți revelația acestui sezon din Liga 1, spune că nu o să mai accepte un asemenea rezultat și că va lua măsuri în cazul în care lucrurile nu se vor îndrepta.

Ilie Poenaru dă de pământ cu jucătorii săi, după ce CFR a distrus Academica Clinceni

„Sunt mai mult supărat pe maniera de joc. 3-0 e un scor destul de mare, pe niște greșeli pe care le-am eliminat. Ne-au eliminat, au meritat victoria. Le-am cerut să aibă entuziasm. Nu meritam nimic în această seară. Și dacă era egal, era nemeritat. La pauză trebuia să fie 3-0, la ce ocazii au avut. Le-am spus și în vestiar că nu am început ok și nu sunt mulțumit de nimic în această seară, chiar dacă am avut atitudine.

La pauză am avut o ședință mai dură un pic și le-am cerut să jucăm altceva, pentru că n-am venit aici să ne lăsăm dominați și alergați de adversar.

Trebuie ținut cont că e o diferență mare între CFR și noi. Au jucat an de an în cupele europene, noi nu suntem o echipă redutabilă și cred că am și eu un vestiar destul de greu. Eu nu accept înfrângerile astea dureroase, dacă nu (se vor îndrepta) o să iau măsuri și o să vadă mai departe”, a spus Ilie Poenaru, antrenorul Academicii Clinceni.

Totodată, și Cristi Tănase, jucătorul echipei ilfovene, afirmă că este dezamăgit de prestația sa pe teren, dar și a echipei din care face parte.

„Din păcate pentru noi, nu am arătat foarte bine. Am întâlnit jucători valoroși și din păcate am cedat.

Toți ne dorim să facem puncte, să câștigăm, să luăm cele trei puncte, să avem victorii. Urmează un meci foarte greu, important pentru noi și FCSB”, a spus Cristi Tănase la finalul meciului jucat împotriva campioanei.

Publicat: 18 04. 2021, 21:10
Actualizat: 18 04. 2021, 21:27