Ilie Dumitrescu, impresionat de doi jucători în CFR Cluj – Universitatea Craiova: „Anticipam să facă asta”

Meciul de fotbal dintre CFR Cluj si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, luni 20 septembrie 2021. © FOTO:Flaviu Buboi/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 10 poze

Ilie Dumitrescu, fostul mare fotbalist al Stelei, a analizat prima repriză a meciului dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova și s-a declarat impresionat de doi dintre jucătorii lui Laurențiu Reghecampf.

CFR Cluj și Universitatea Craiova s-au întâlnit în Gruia, în cadrul etapei a noua din Liga 1. Campioana a învins la limită, scor 1-0, datorită golului marcat de către Andrei Burcă, în minutul 20.

La pauza acestei partide, Ilie Dumitrescu s-a declarat impresionat de mijlocașul Lyes Houri (25 de ani) și atacantul Andrei Ivan (24 de ani).

Ilie Dumitrescu a remarcat pasele oferite de către Lyes Houri în prima repriză a meciului din Gruia, dar și implicarea lui Andrei Ivan.

„Anticipam ca CFR să facă un pressing avansat, dar la un moment dat nu a mai reușit să îl susțină.

Mi-a plăcut foarte mult jocul lui Houri, a dat niște pase extraordinare. De asemenea, foarte activ și Andrei Ivan. Mi-a plăcut foarte mult cum a cerut mingea în profunzime, deși a ratat câteva ocazii”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.