Ilie Dumitrescu îi închide gura lui Florinel Coman: „Să își vadă de joc!”. Ce îi reproșează „Mister”

Gigi Becali, avertizat de Ilie Dumitrescu
Vezi galeria foto - 7 poze

Ilie Dumitrescu (52 de ani), fostul mare fotbalist al Stelei și al echipei naționale a României, l-a pus la punct pe Florinel Coman (22 de ani), la pauza meciului dintre FC Viitorul și FCSB.

FC Viitorul și FCSB se întâlnesc în cadrul etapei cu numărul 17 din Liga 1, la Ovidiu. Echipa lui Mircea Rednic a intrat în avantaj la vestiare, scor 1-0, după penalty-ul transformat de către Cosmin Matei, în minutul 18.

În partea secundă a jocului, FCSB a restabilit rapid egalitatea, tot din penalty. Florin Tănase a transformat fără probleme, în minutul 56.

Ilie Dumitrescu îi închide gura lui Florinel Coman, după FC Viitorul – FCSB

Ilie Dumitrescu a analizat prima repriză a meciului dintre FC Viitorul și FCSB și a remarcat numeroasele dialoguri purtate de către Florinel Coman cu arbitrul Istvan Kovacs.

Fostul mare fotbalist i-a transmis lui Florinel Coman să se concentreze asupra jocului și să nu îi mai ceară atâtea explicații arbitrului.

„FCSB a controlat jocul, a evoluat combinativ, rapid, și-a creat și câteva situații de gol. Întâlnește un adversar care are o lecție foarte clară, cedează deliberat terenul.

Îi e greu lui FCSB. Am văzut un aport scăzut al celor doi fundași laterali, Radunovic și Ovidiu Popescu. Uite că sunt și meciuri când ai nevoie de număr 9. Coman să lase dialogul cu arbitrul și să-și vadă de joc”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport, la pauza meciului dintre FC Viitorul și FCSB.

ECHIPELE DE START ÎN FC VIITORUL – FCSB:

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – C. Matei, Artean, Ciobanu – Ely Fernandes, Lucassen, Mățan
Rezerve: Căbuz, De Nooijer, G. Ganea, Arropside, Buta, R. Benzar, Andronache, Pitu
Antrenor: Mircea Rednic

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Șut, Oct. Popescu – Man, Coman, Tănase
Rezerve: Straton, Crețu, Simion, Soiledis, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă, Fulga
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Academia Gheorghe Hagi” (Ovidiu)
Arbitru: Istvan Kovacs // Asistenți: Vasile Marinescu, Valentin Avram

Publicat: 19 01. 2021, 21:14
Actualizat: 19 01. 2021, 21:19