Iașiul lui Stoican a remizat cu Rostov. Cine a marcat pentru moldoveni, sub privirile lui Cosmin Contra

CSM Politehnica Iași a remizat, joi, în Antalya, scor 1-1, cu FC Rostov, locul 9 în prima ligă din Rusia, într-un meci de pregătire la care a asistat și selecționerul Cosmin Contra.

Unicul gol al formației ieșene a fost marcat de Andrei Sin, în minutul 54, din pasa lui Alexandru Zaharia. Pentru echipa rusă a înscris Soloviev, în minutul 39.

Flavius Stoican a trimis în teren următorul prim 11: Koșelev – Sin, Mihalache, Frăsinescu, Bădic, Qaka, Cioinac, Jo, Pedro, Platini și Cristea. Au mai jucat: Rusu, Jagodinskis, Bosoi, Zaharia, Kizito, Panțîru, Chelaru, Mihăescu, Danale, Taciuc și Vlădeanu.

În prima partidă amicală, echipa antrenată de Flavius Stoican a învins, scor 2-1, gruparea Olmaliq FK din Uzbekistan. Următorul meci de pregătire al echipei CSM Poli Iași va avea loc vineri împotriva echipei Korona Kielce, locul 7 în prima ligă din Polonia.

Publicat: 18 01. 2018, 19:43
Actualizat: 18 01. 2018, 19:44