Iașiul a remizat în primul amical din Turcia: CSMS – Neftci Baku 3-3

CSMS Iași a încheiat la egalitate primul meci amical disputat în cantonamentul din Turcia, scor 3-3 (2-1) cu formația azeră Neftci Baku. Ieșenii au avut un avans de două goluri în prima repriză, grație reușitelor lui Alex Țigănașu (18) și Mădălin Ciucă (28), dar azerii au egalat prin două goluri marcate în minutele 35 și 57. Andrei Cristea și-a readus echipa în avantaj, din penalty, în minutul 65, iar pe final Neftci a egalat din nou (86).

Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul în formula Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciucă, Anițoiu – Ciucur, Mitic, V. Gheorghe, Țigănașu – Andrei Cristea, Piccioni, iar în repriza a doua au mai jucat Caparco, Hotoboc, Bosoi, Sarici, Frăsinescu, Sato, Crețu, Chelaru, Goge, Bădic, Dan Roman, Sabin Moldovan. Alex Boiciuc și Marian Târșa nu au evoluat din motive medicale, iar Bole abia a făcut joncțiunea cu lotul, fiind în urmă cu pregătirea.

CSMS va disputa următorul meci amical pe 28 iunie în compania formației turce de primă ligă Osmanlispor, la care evoluează românii Torje și Rusescu.

Publicat: 26 06. 2016, 08:54
Actualizat: 26 06. 2016, 08:55