Ianis Hagi vrea revanșa în Cupă: „Am jucat bine, dar nu a intrat mingea în poartă!” De ce nu îndrăznește să viseze la Euro

Steaua a obținut a doua victorie consecutivă după revenirea lui Laurențiu Reghecampf pe banca tehnică, trecând cu 1-0 de Viitorul. Singurul gol al partidei a fost marcat de Jugurtha Hamroun, în minutul 5, Steaua terminând meciul cu un om mai puțin pe teren, după eliminarea lui Paul Papp din minutul 60.

Deși a avut superioritate numerică în ultima jumătate de oră, Viitorul nu a reușit să înscrie golul egalitator, iar acum trupa lui Hagi se gândește la revanșa pe care o poate obține joi, în partida din sferturile Cupei României.

Intrat pe teren în ultimul sfert de oră, Ianis Hagi spune că el și colegii săi au făcut un meci bun, dar că au fost ocoliți de șansă.

„Am jucat destul de bine, am fost superiori Stelei, dar din păcate nu a intrat mingea în poarte. Sper să ne luăm revanșa joi, pentru că e important să ne calificăm. Sper ca diferența să fie făcută de faptul că vom marca.

Am fost destul de motivați, am avut multe ocazii, dar e un meci de fotbal… când îți intră, îți intră, când nu, nu.

E destul de greu (n.r. să prindă lotul României pentru Campionatul European)… normal că fiecare jucător visează să fie la Euro. E o grupă puternică, toate echipele calificate la Euro sunt foarte bune”, a declarat Ianis Hagi la finalul partidei.

Publicat: 14 12. 2015, 22:49
Actualizat: 14 12. 2015, 22:51