„Iancu m-a înjurat de mamă, ăsta se face că nu mă vede! Frumos la Steaua!” Un fan a venit special la amicalul cu Union Berlin, dar a plecat dezamăgit

Și la amicalul cu Union Berlin (1-1), Steaua a fost susținută de un grupă de aproximativ 50 de suporteri. Cei mai mulți dintre ei sunt muncitori care-și desfășoară activitatea în Spania. Unul dintre suporterii veniți s-o urmărească pe campioana României a vrut să plece și cu o amintire consistentă.

Acesta și-a îndreptat dorințele spre Mihai Răduț, jucător care n-are însă un rol foarte important în echipa lui Reghecampf, ba dimpotrivă. Cu toate acestea, suporterul în cauză și-a dorit tricoul mijlocașului stelist și i-a transmis mesajul din tribună: „Mihaie, te aștept cu tricoul după meci, daca poți. Daca nu, „no pasa nada” (n.r. nu e nimic)” 🙂.

Răduț nu i-a satisfăcut însă dorința, iar acesta a reacționat dezamăgit: „Iancu m-a înjurat de mamă, ăsta (Răduț) s-a p***t pe mine…frumos la Steaua.” De altfel, acesta s-a plâns tot meciul că Gabi Iancu i-a adresat injurii. Ba chiar le-a cerut lui Bourceanu și Tănase să-l certe pe Iancu pentru gestul său.

Steaua – Union Berlin s-a terminat 1-1, iar campioana României rămâne fără victorie în cele 4 partide disputate până acum în cantonamentul din Spania. Piovaccari a deschis scorul în minutul 48, iar Terodde a egalat în minutul 85.

Publicat: 20 01. 2014, 21:38
Actualizat: 20 01. 2014, 21:39