Hanca, tumefiat după faultul grosolan al lui Mușat! FOTO | Cum arată glezna mijlocașului lui Dinamo și mesajul transmis de acesta

Faultul lui Nicolae Mușat, în urma căruia a văzut direct cartonașul roșu în minutul 52, a lăsat urme serioase asupra lui Sergiu Hanca. Fotbalistul lui Dinamo a postat pe pagina sa de Facebook fotografie cu glezna de la piciorul stâng umflată, cu o cicatrice urâtă pe os.

Ieșit din formă și lăsat pe bancă de Miriuță în prima repriză a remizei de la Botoșani, 0-0, Hanca a intrat pe teren după pauză, dar, după doar 7 minute, se putea alege cu o accidentare serioasă, care să-l scoată din circuit o perioadă lungă. Asta după ce Nicolae Mușat a avut o intrare întârziată pe glenza sa, în încercarea de a recupera o minge pierdută tot de el, la mijlocul terenului. Hanca a rămas pe teren tot meciul, iar la finalul acestuia a făcut publică o fotografie cu urmările lăsate de intrarea lui Mușat, fotbalist trecut pe la Dinamo.

„Sunt bine. Mulțumesc lui Dumnezeu!”, a scris Hanca pe Facebook, în dreptul fotografiei postate.

„Am avut noroc că Mușat nu mi-a rupt piciorul. Ă‚sta e fotbalul, e un sport de contact. Am putut continua și asta contează”, a spus Hanca la flash-interviul de după meci, în legătură cu intrarea urâtă a lui Mușat.

Publicat: 24 10. 2017, 01:06
Actualizat: 24 10. 2017, 01:07