Hamza, lumină în ceață! „Lupii” urcă la un pas în spatele Astrei: Pandurii-Petrolul 0-1

De trei mari ocazii a avut nevoie Hamza pentru a deschide scorul la Târgu Jiu. Început sub semnul întrebării din cauza ceții care s-a lăsat peste Oltenia, meciul dintre Pandurii și Petrolul s-a jucat  într-un ritm alert. Gazdele au avut mai mult posesia, oaspeții mai multe ocazii. Golgheterul Petrolului a lovit mai întâi transversala, ca apoi să îl exaspereze pe Contra cu încă o ratare uriașă. În cele din urmă a venit și golul, în minutul 53, iar gazdele au pornit în urmărire. Buleică a lovit bara cu un șut frumos din careu, în minutul 68.

Nimic nu s-a mai întâmplat pe tabelă până la final, iar Contra și compania urcă la un punct în spatele liderului Astra. Gorjenii, de partea cealaltă, pierd teren în lupta la vârful clasamentului și simt în ceafă suflarea rece a ‘câinilor’ de la Dinamo.