Hagi-show după FCSB – Viitorul. „Păi am ratat din 2 metri, ce pot face eu!?”. Ce vrea în 2018, de ce își face mea culpa și un obiectiv marca Gică: „În vacanță…”

FCSB s-a apropiat la două puncte de liderul CFR, după victoria obținută duminică în Liga 1, scor 2-0 cu Viitorul. Elevii lui Dică au 47 de puncte, CFR a acumulat 49. Pe trei se situează CS U Craiova, cu 43. Viitorul e pe 6, cu 34 de puncte. Patronul și antrenorul de la Viitorul, Gheorghe Hagi, a vorbit, în stilul său caracteristic, la finele partidei de pe Național Arena.

„Din păcate, am primit niște goluri ușoare, dar formația a reacționat bine, am avut ocazii. A fost o înfrângere din care putem să ieșim cu lucruri bune. S-a terminat anul, de la anul vine un an nou! Vom creiona o strategie, dar e un an în care vom suferi.

Dacă am fost ineficienți!? Păi am ratat din 2 metri, nu e lipsă de eficiență, ce pot face eu!? Au fost meciuri în care a fost invers, adversarii au avut ocazii și noi am marcat și am câștigat. Dar o echipă e formată din toți jucătorii! Am luat niște goluri foarte ușoare, echipa a scăzut în utlimele minute, nu aveau luciditate. Cei pe care i-am băgat au adus mai multă confuzie, eu sunt de vină că eu i-am băgat.

În ultimele minute am fost confuzi. S-a tereminat un an, am avut o parte extraordinară și una slabă. Am alternat momentele bune cu cele mai puțin bune.

Trebui să facem o strategie pentru a fi competitivi. În sport trebuie să fii pregătit pentru orice. Mergem în vacanță să reflectăm acum”, a spus Hagi, la Digisport. Referitor la posibila plecare a lui Ganea la Bilbao, Hagi a spus: „Veți afla la timpul potrivit’

Publicat: 17 12. 2017, 22:41
Actualizat: 17 12. 2017, 22:44