Hagi a comentat în stilul său caracteristic remiza cu Vitesse: „Ă‚sta e fotbalul. Când am avut mingea am știut ce să facem cu ea”. Mesaj pentru conducătorii din Liga 1

Gică Hagi s-a declarat mulțumit de evoluția jucătorilor săi în partida cu Vitesse, încheiată la egalitate, scor 2-2, după ce Viitorul a condus cu 2-0.

„Sunt mulțumit de tot ce s-a întâmplat în această seară. Ne-am ridicat la un nivel foarte înalt timp de 60 de minute, cât am avut benzină. După care am cedat puțin și au apărut câteva spații. Ușor, ușor au venit cele două goluri ale lor. Ă‚sta e fotbalul. Am arătat din nou că știm să jucăm. Meciul retur e deschis oricărui rezultat. Când am avut mingea am știut ce să facem cu ea.

A fost un meci bun. Nu uitați dragilor să luați media de vârstă. După care începeți să gândiți și o să realizați ce am făcut. Am avut trei jucători de 99 și unul de 98. Dacă o să facă și ceilalți la fel, o să fie totul bine în România”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă.

Vitesse are prima șansă la calificarea în turul trei preliminar al Europa League, după ce a smuls un rezultat de egalitate, scor 2-2, la Ovidiu, cu Viitorul. Din păcate pentru Gică Hagi și elevii săi, formația antrenată de Leonid Slutski a reușit să revină de la 0-2 și chiar ar fi putut câștiga partida de la Ovidiu în minutele de final. Drăguș a marcat ambele goluri ale Viitorului.

Publicat: 26 07. 2018, 21:07
Actualizat: 26 07. 2018, 21:08