Grozav spune că a marcat degeaba:** „Sunt foarte supărat! Am depășit Astra la toate capitolele”

Gicu Grozav a reușit să marcheze contra Astrei, însă bucuria nu i-a fost dublată de rezultatul final, care a fost 1-1. Atacantul Petrolului suține că echipa sa și-a depășit clar adversarul, iar Astra nu merită punctul. Grozav speră însă că Petrolul va avea mai mult succes în meciurile următoare.

„Sunt foarte supărat. Din nou am ratat foarte multe ocazii și nu am reușit să câștigăm. Sper să o facem data viitoare. Astra nu a arătat în această seară că merită să fie pe doi. Noi am depășit-o la toate capitolele…. Noi nu am înscris în prima repriză și ei au reușit să o facă în a doua repriză, dintr-un corner.

Mă bucur că am fost chemat din nou la lot și sper să fac un meci bun cu Belgia„, a declarat Gicu Grozav la Digi Sport, imediat după meci.

Publicat: 10 11. 2012, 21:07
Actualizat: 10 11. 2012, 21:08