Grigoraș rămâne cu o victorie la Marbella:** Oțelul – Paranaense 1-1! Curelea, la primul gol pentru gălățeni

În cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregătire pe care-l efectuează în Spania, Oțelul a jucat astăzi în compania echipei braziliane Atletico Paranaense, partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Oțelul a deschis scorul prin Curelea (26) și a fost egalată în minutul 48 (marcator Bruno). Formația gălățeană a avut șansa victoriei în penultimul minut, însă Stromajer a ratat un penalti obținut de Didi.

Antrenorul Petre Grigoraș a început meciul cu Grahovac – Cojoc, Costin, Ljubinkovic, Popescu – Neagu, Giurgiu, Paraschiv – Astafei, Curelea, Stromajer. În partea secundă au mai jucat Didi, Antunes, Simaitis, Vancea și Marquinhos

Oțelul a mai jucat până acum cu Ludogoreț (1-0), Dinamo Kiev (0-1) și cu Rapid București (0-4).

Publicat: 12 02. 2013, 16:12
Actualizat: 12 02. 2013, 16:18