Gol din ofsaid!** Asistentul Cristian Nica a validat greșit al patrulea gol al Rapidului, la 3-3

Rapid și Gaz Metan (5-3) au oferit un meci foarte spectaculos aseară, dar și unul foarte greu pentru brigada de arbitri. Probleme au avut asistentul Cristian Nica, acesta greșind pe final, la golul de 4-3 al echipei lui Răzvan Lucescu.

Penalty la Surdu și eliminare

Prima fază grea pentru Istvan Kovacs a avut loc în minutul 41, la scorul de 2-1 pentru Mediaș. După o pătrundere în careu a lui Romeo Surdu, mijlocașul la închidere al ardelenilor îl lovește din săritură cu piciorul în plină figură pe rapidist, iar centralul dictează fault. Lovitură de pedeapsă și eliminarea lui Ciucă.

Penalty la Avram și eliminare

În minutul 80, Avram pătrunde în careu, se apropie de poarta lui Coman și este agățat de Bozovic. Deși rapidiștii au protestat vehement, Kovacs a arătat din nou punctul cu var și l-a eliminat pe fotbalistul muntenegrean. Chiar dacă în apropierea lui Avram se afla un alt rapidist, medieșeanul era în poziție clară de gol.

Ofsaid nesemnalizat

În minutul 84, mingea centrată de Pancu a fost retrimisă cu capul spre poartă de Teixeira, iar tușierul Nica a semnalizat gol pentru giuleșteni. Deși nici măcar la reluări nu s-a putut observa dacă mingea a trecut sau nu linia porții, pe direcția acesteia s-a aflat Marcos Antonio, în poziție de ofsaid, care a influențat faza.

Publicat: 22 11. 2011, 09:17
Actualizat: 22 11. 2011, 09:18