Gol anulat corect rapidiștilor

În minutul 29 al meciului, la scorul de 1-0 pentru gazde, Ovidiu Herea a trimis balonul în poarta lui Brăneț printr-o execuție de excepție. Mijlocașul nu a apucat să se bucure prea mult însă de reușită, deoarece arbitrul Tiberiu Lajos fluierase înaintea șutului expediat de mijlocaș un henț la preluarea făcută de fostul „bancar". Decizia centralului a fost una corectă, după cum s-a putut observa și în reluări.

În minutul 29 al meciului, la scorul de 1-0 pentru gazde, Ovidiu Herea a trimis balonul în poarta lui Brăneț printr-o execuție de excepție. Mijlocașul nu a apucat să se bucure prea mult însă de reușită, deoarece arbitrul Tiberiu Lajos fluierase înaintea șutului expediat de mijlocaș un henț la preluarea făcută de fostul „bancar”. Decizia centralului a fost una corectă, după cum s-a putut observa și în reluări.

Publicat: 29 11. 2008, 21:44
Actualizat: 30 11. 2008, 08:28