Gloria, încă un egal în Turcia!** Bistrițenii au remizat cu echipa lui Stoichiță

Gloria Bistrița a remizat vineri, scor 2-2, cu Șerif Tiraspol, antrenată de Mihai Stoichiță, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Pentru Șerif Tiraspol au marcat Henrique Luvannor ’13 și Miral Samardzici ’35. Gloria Bistrița a redus din diferență în minutul 57, când a marcat Radu Răzvan, iar Otniel Sighiarău a egalat în minutul 88.

În cele trei partide amicale din Antalya, Gloria Bistrița a înregistrat două remize, 0-0 cu FC Daegu (Coreea de Sud) și 2-2 cu Șerif Tiraspol (Republica Moldova) și o înfrângere, 0-1 cu Metalist Zaporoje (Ucraina).

Sâmbătă, Gloria are programat un meci test între jucătorii veniți în probe și echipa de bază. Antrenorii se vor decide după acest meci care dintre cei aflați în probe vor rămâne în lot.