Gloria-Brașov 1-1!** Goluri, ocazii imense, penalty ratat, eliminare și un meci cu multe decizii contestate! VIDEO REZUMAT

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 7 poze

Gloria a ajuns la al patrulea meci fără victorie și se afundă în subsolul clasamentului.

După 1-1 cu Iași, Bistrița a ajuns la minus 13 în clasamentul adevărul și iarna se anunță mai grea ca niciodată pentru Manea și Pădureanu

Pe un frig pătrunzător, numai 300 de persoane s-au încumetat să asiste la derbyul retrogradării. Fotbaliștii au părut să nu reziste la frigul de afară și la presiunea partidei. Cu greu s-au urnit să inițieze atacuri periculoase. Păun (35) avea să semneze prima și cea mai mare ocazie a primei reprize, trimițând balonul în bară! Chiar înainte de pauză, tot brașovenii au avut șansa golului, dar Dolha a fost providențial în fața lui Machado. Actul secund a avut de toate. Curtuiuș (52), din șase metri, a trimis cu capul pe lângă, Machado (58) a făcut liniște în tribune, cu un gol din șase metri. Ardelenii nu au renunțat și au egalat peste numai trei minute, prin Curtuiuș, din penalty, dar oaspeții puteau pleca cu toate punctele dacă Dolha nu apăra penaltyul lui Munteanu (70).

GLORIA 4-2-3-1: 12 Dolha – 23 Peteleu, 20 Tudose (cpt.), 3 Kanon, 21 Reano – 11 Feher, 8 Romario – 10 Predescu, 29 Anton, 17 Braganca – 19 Curtuiuș

Rezerve: 22. Bota – 5. Țârcă, 7. Layo, 16. Zahiri, 18. Ayza, 24. Ionescu, 28. Enescu
Antrenor: Nicolae Manea

FC BRAȘOV 4-4-2: 99 Taborda – 2 Velayos, 23 Machado, 28 Cr. Munteanu (cpt), 12 Cr. Ionescu – 16 Viveiros, 8 Mateiu, 26 Madeira, 7 I. Popa – 14 Păun, 10 Batin

Rezerve: 13. D. Mutu – 5. Moraru, 6. Potecu, 9. Brata, 22. David, 27. Tameș, 80. Hadnagy
Antrenor: Adrian Szabo

Arbitru: Alexandru Tudor (București)
Asistenți: Zoltan Szekely (Baia Mare) și Eduard Ungureanu (București)