Giuleștenii trec victoria cu CFR în cartea de istorie:** „Este un meci de referință, va fi mult timp ținut minte! Echipa a reacționat ca un comando”

Marian Rada este extrem de impresionat de victoria cu 3-2 în fața CFR-ului, după ce giuleștenii au reușit să revină de la 0-2 în inferioritate numerică. În opinia antrenorului secund al Rapidului, această victorie va rămâne pentru mult timp în memoria suporterilor.

„Este una dintre victoriile de referință ale Rapidului, care va fi mult timp ținută minte. Îmi aduc aminte de un meci cu FC Olt, cu Ilie Balaci, ne-au condus cu 2-0, am întors rezultatul și am bătut. Vreau să subliniez grupul Rapid, care a reacționat ca un adevărat comando, a revenit de la 2-0 și a bătut.

FC Basel e FC Basel, Rapidul este Rapid. Toate echipele trebuie să se aștepte la astfel de meciuri în Giulești. Fanii i-au cerut demisia lui Sabău? A fost normal la acel moment, eram conduși cu 2-0. Sabău nu este supărat pe suporteri, este o reacție normală”, a declarat Marian Rada la DigiSport, în cadrul emisiunii Fanatik Show.

„În pauză, 15 minute jucătorii nu au scos niciun cuvânt. Sabău ne-a cerut să respectăm ordinele pe care ni le-a transmis la începutul meciului. Nu am fost în conflict cu antrenorul, dovadă că am jucat toate cele 90 de minute. Nu am fost de acord cu atitudinea fanilor, așa e în viață, mai și pierzi, mai și câștigi.

La penalty, a fost conctact între Felgueiras și Surdu, am văzut, eram pe teren”, a spus atacantul Rapidului, Ilijoski

Publicat: 25 08. 2012, 23:52
Actualizat: 26 08. 2012, 00:09