Gigi Becali are o nouă „perlă”! Patronul lui FCSB vrea să dea lovitura cu Andrei Cordea: „Cer 40 de milioane pe el!”

Andrei Ioan Cordea se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 25 iulie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, patronul lui FCSB, s-a declarat încântat de Andrei Cordea, atacantul în vârstă de 22 de ani transferat de la Academica Clinceni, după golul înscris în meciul cu Universitatea Craiova, scor 4-1.

FCSB și Universitatea s-au întâlnit pe Arena Națională, în etapa a doua din Liga 1, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 4-1, după golruile marcate de către Olimpiu Moruțan, în minutul 8, Ovidiu Popescu, în minutul 16, Andrei Cordea, în minutul 44, și autogolul lui Mateiu din minutul 60. Pentru olteni a marcat Markovic, în minutul 64.

Andrei Cordea a înscris și în meciul tur cu Șahtior Karagandî, scor 1-0, în turul II preliminar din Conference League, iar la doar trei zile distanță a dat lovitura în campionat.

Gigi Becali vrea să îl vândă pe Andrei Cordea pentru 40 de milioane de euro

Prestațiile fotbalistului transferat de la Academica Clinceni i-au dat aripi patronului Gigi Becali, care a declarat că l-ar putea vinde în schimbul sumei de 40 de milioane de euro pe Andrei Cordea, dacă va juca la fel de bine și în grupele Ligii Campionilor, în cazul unei calificări a lui FCSB.

„Tănase e cel mai important jucător din echipă. Văd specialiștii ca mine. Dacă l-am văzut pe Cordea, înseamnă că mă pricep și eu. Îl las pe Șumudică să se laude singur?

Avea viteză, îl vedeam foarte robust, îmi plăcea de el. I-am spus lui Meme că are o față luminoasă. Șut și Cordea o să fie 30 de milioane! A fost pandemie, am vândut în condițiile în care n-am avut deloc performanță.

Dacă joacă așa Cordea în grupele Ligii Campionilor, cer 40 de milioane pe el”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 26 07. 2021, 00:37
Actualizat: 26 07. 2021, 00:41