Gigi Becali, țeapă de aproape 200.000 de euro la FCSB: „Îi mai dau 50 de mii ca să plece!”

George Becali, finantatorul echipei FCSB, sustine o conferinta de presa, vineri, 16 martie 2018, in Bucuresti. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Gigi Becali, finanțatorul echipei FCSB, nu are de gând să îl mai primească în lot pe Zdenek Ondrasek, atacantul ceh în vârstă de 32 de ani, sosit în România chiar în această vară.

Transferat la FCSB la sfârșitul lunii iunie, Zdenek Ondrasek a jucat doar 68 de minute în Liga 1 în tricoul roș-albaștrilor, în meciurile cu FC Botoșani, scor 0-0, respectiv Universitatea Craiova, scor 4-1, și o repriză în Conference League, în meciul pierdut la loviturile de departajare cu Șahtior Karagandî.

După meciul european, Gigi Becali a anunțat că îi va da afară pe Zdenek Ondrasek și pe Stipe Vucur, fundașul central austriac în vârstă de 29 de ani.

Gigi Becali, țeapă de aproape 200.000 de euro la FCSB, cu Zdenek Ondrasek

Patronul de la FCSB a făcut în direct niște calcule și a dezvăluit că a cheltuit aproximativ 200 de mii de euro cu Zdenek Ondrasek, fotbalist căruia este dispus să îi mai dea încă 50 de mii de euro numai să plece de la FCSB.

„N-ați văzut ce am pățit cu Ondrasek? I-am dat o sută de mii la semnătură, i-am mai dat 30 de mii și acum mai vrea încă o dată, ca să plece. Bine, tată, îi mai dau 30 de mii. Dar îi mai dau 50 de mii ca să plece”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Totuși, Zdenek Ondrasek nu duce lipsă de oferte. Acesta ar putea ajunge la Tromso, echipă din prima ligă din Norvegia, notează presa norvegiană.

Cehul a mai jucat la Tromso în perioada 2012-2015, când a reușit să marcheze 55 de goluri și să ofere 17 pase decisive în cele 144 de meciuri jucate.

• 650 de mii de euro este cota de piață a lui Zdenek Ondrasek, potrivit Transfermarkt.
Publicat: 02 08. 2021, 09:31
Actualizat: 02 08. 2021, 09:31