Gigi Becali, scandal monstru cu Ilie Dumitrescu, în direct la TV, din cauza lui Claudiu Keșeru: „Bine, mă, îmi iau profesor să mă învețe! Voi nu aveți logică”

Gigi Becali, patronul lui FCSB, a intrat în conflict cu Ilie Dumitrescu, fostul mare fotbalist al Stelei, în direct la TV, după meciul cu CS Mioveni, din cauza lui Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 35 de ani al lui FCSB.

CS Mioveni și FCSB s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 27 din Liga 1, pe Stadionul Orășenesc din Mioveni, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Malcom Edjouma, în minutul 7, respectiv Ionuț Balaur, în minutul 45+1.

La finalul acestei partide, Ilie Dumitrescu a dorit să îl întrebe pe Gigi Becali, la Digi Sport, de ce nu îl folosește pe Claudiu Keșeru dacă tot îi plătește salariul de 20 de mii de euro pe lună. De aici a izbucnit un scandal între cei doi care s-au contrazis în direct la TV.

Gigi Becali, scandal monstru cu Ilie Dumitrescu, în direct la TV, din cauza lui Claudiu Keșeru

Ilie Dumitrescu: Dacă tot plătești salariul lui Keșeru, de ce nu te folosești de serviciile lui?

Gigi Becali: Pentru că nu mai poate să ajute. Pentru că așa consider eu.

Ilie Dumitrescu: E o ambiție, să te coste puncte pe tine.

Gigi Becali: Bine mă fac așa cum ziceți voi și iau 14-15 în lot.

Ilie Dumitrescu: Dacă plătești un jucător cu experiență, nu înțeleg.

Gigi Becali: Dacă nu înțelegi, e treaba ta.

Ilie Dumitrescu: Te-am întrebat care e raționamentul.

Gigi Becali: Păi, raționamentul… M-ai întrebat și ți-am zis: tu crezi și eu nu cred că ne ajută.

Ilie Dumitrescu: Dar la ultimul meci ți-a dat pasă de gol.

Gigi Becali: Și? Atunci am crezut.

Ilie Dumitrescu: Tu ești în eroare gravă. Un om îți intră și te ajută.

Gigi Becali: Sunt la mine acasă, mă.

Ilie Dumitrescu: Trimite-l în vacanță în Dubai și plătește-i salariu și gata.

Gigi Becali: De ce? Că vrei tu așa?

Ilie Dumitrescu: Nu, pentru că vrei tu așa. Gata, am înțeles, subiect închis.

Gigi Becali: Dacă el ar vrea, eu îl las, îi dau salariul și îl las. Dar poate vreau să îl țin armă secretă în play-off, de unde știi?

Ilie Dumitrescu: Păi, asta spun, poate o să te folosești de el. Dan Petrescu nu îl mai folosește pe Omrani, pentru că îi expiră contractul în vară?

Gigi Becali: O să găsesc un profesor care să mă învețe.

Ilie Dumitrescu: Nu ai voie tu că ești imun la orice.

Gigi Becali: Păi, îl compari pe Omrani cu Keșeru? Nu da exemplu aiurea. Păi, Omrani e cel mai bun jucător din România și KEșeru nu mai poate la noi, la nivelul ăsta.

Ilie Dumitrescu: La ultimul meci, l-ai folosit, ți-a dat o pasă de gol. Gata, acum am înțeles raționamentul, asta e.

Publicat: 19 02. 2022, 22:52
Actualizat: 19 02. 2022, 23:04