Gigi Becali, nervos după remiza cu Sepsi! Patronul lui FCSB l-a luat la țintă pe arbitru: „Ce mai caută săracul în arbitraj? Ăia nu îl văd? Vassaras, Masaras…”

Gigi Becali, finanțatorul clubului FCSB, a avut o reacție nervoasă la adresa arbitrului Iulian Călin, după remiza cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1.

Sepsi Sfântu Gheorghe și FCSB s-au întâlnit în etapa cu numărul 30 din Liga 1, ultima din sezonul regulat, pe Stadionul Municipal, din Sfântu Gheorghe și au remizat, scor 1-1.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 6, prin reușita căpitanului Florin Tănase (26 de ani), după o pasă perfectă a lui Octavian Popescu, atacantul în vârstă de 18 ani al lui FCSB, din propria jumătate a terenului. Sepsi a restabilit egalitatea în minutul 57, prin golul cu capul în scris de către Pavol Safranko (26 de ani).

Gigi Becali, nervos pe arbitraj după Sepsi – FCSB 1-1

La finalul partidei, Gigi Becali a criticat dur arbitrajul și l-a criticat pe „centralul” Iulian Călin că i-a refuzat un gol lui FCSB în cadrul întâlnirii de la Sfântu Gheorghe.

„Eu m-am obişnuit cu arbirajele astea. Şi cu Craiova am avut 11 metri, în fiecare meci am avut câte ceva. Dar acum, în seara asta, s-au dat la altceva. Să scoată mingea din poartă. Moruţan a băgat mingea în poartă la faza lui Tănase. Arbitrul a scos mingea din poartă.

Călin a inventat el fault în atac. Tu îţi dai seama? Ăla îi rupe piciorul lui Tănase… Nu mai înţeleg ce caută… Ce caută? Ăia nu îl văd? Vassaras, Masaras… Bă, dacă îi dă în picior clar şi dă fault în atac.

Hai că mai zicem, că ne mai încurcă, că nu vede, că e mai departe, înţeleg. Bă, dar ăsta? Ce mai caută săracul în arbitraj? Jucătorii care s-au accidentat s-au accidentat, asta e. Dar aici este vorba că a scos mingea din poartă”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

Florin Tănase, reacție fără precedent după Sepsi – FCSB

Și Florin Tănase, căpitanul și marcatorul unicului gol al lui FCSB, a fost mai vehement decât a fost vreodată la adresa arbitrajului din meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Publicat: 11 04. 2021, 00:00