Gigi Becali l-a făcut praf pe Istvan Kovacs imediat după FCSB – Dinamo! Prima reacție după derby-ul de pe Arena Națională

George Becali reactioneaza la intrebarile jurnalistilor prezenti la Catedrala Mantuirii Neamului, inainte de a participa la slujba de sfintire a altarului lacasului de cult, duminica 25 noiembrie 2018, in Bucuresti. ANDREEA ALEXANDRU / MEDIAFAX FOTO
Vezi galeria foto - 24 poze

Gigi Becali a oferit prima reacție după ce FCSB și Dinamo au remizat pe Arena Națională. Finanțatorul vicecampioanei a fost mulțumit de prestația echipei, dar nu și de rezultatul final. În schimb, Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs pentru o decizie luată în repriza a doua.

FCSB și Dinamo au remizat, scor 1-1, pe Arena Națională. Care au fost cei mai slabi jucători din derby. Gigi Becali a oferit prima reacție și a fost mulțumit de echipa sa.

În schimb, nu l-a iertat pe Istvan Kovacs. În a doua repriză, Gnohere a fost doborât în careu la un duel, Adi Popa a fost faultat la marginea careului, iar mingea a ajuns la Florinel Coman. Acesta din urmă a driblat doi adversari și a marcat cu un șut sub transversală, dar faza a fost întoarsă de Kovacs, care a dictat fault în marginea careului.

„Da, sunt dezamăgit. Dar, pentru că am jucat foarte bine, nu sunt supărat. Dacă nu vrea mingea să intre… S-a jucat la o singură poartă. A intrat mingea lui Florin Tănase, dar Istvan Kovacs e împotriva noastră. Nu ați văzut? Dacă dai fault… A fost în careu. A mutat lovitura din careu la vreo șapte metri de linia de 16 metri. A fost în careu… A anulat și golul, a anulat și penalty-ul. Îți dai seama câte poate face Istvan Kovacs ăsta?

La fiecare fază fixă era pericol la poarta noastră, e o problemă pentru noi. Dar mi-a plăcut că s-a jucat la o singură poartă. Au avut ei ocazii… Au avut. Dar s-a jucat la o singură poartă. E greu să câștigăm cu Kovacs, inventează el șmecherii. O să vedem la TV acum cu Kovacs. A scos mingea din poartă. Asta face Kovacs. A exagerat”, a declarat Gigi Becali imediat după meci.

Publicat: 05 10. 2019, 22:57