Gigi Becali a dat de pământ cu unul dintre preferații lui, după FCSB – Farul: „Nu îl mai țin picioarele!”

Bucurie a fotbalistilor stelisti dupa un gol marcat cu Risto Radunovic, Florinel Teodor Coman, Octavian George Popescu, Adrian Gheorghe Sut si Florin Lucian Tanase in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 22 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, patronul lui FCSB, a pus tunurile pe Florinel Coman, atacantul în vârstă de 23 de ani al roș-albaștrilor, după eșecul cu Farul Constanța.

FCSB și Farul Constanța s-au întâlnit duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 28 din Liga 1, iar echipa lui Gheorghe Hagi s-a impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Jefte Betancor, în minutul 41, respectiv Virgil Ghiță, în minutul 59.

Titularizat în cadrul acestei partide, Florinel Coman a fost scos de pe teren după pauză și înlocuit cu Valentin Gheorghe.

Gigi Becali l-a criticat pe Florinel Coman, după FCSB – Farul

La finalul acestei întâlniri, Gigi Becali s-a declarat nemulțumit de Florinel Coman, jucător în schimbul căruia visa să încaseze zeci de milioane de euro. Acum, patronul lui FCSB spune că tânărul jucător nu mai poate să joace fotbal, pentru că nu îl mai țin picioarele.

„Coman, săracul, el nu poate să mai joace fotbal. El nu știu ce trebuie să facă, dar nu poate să joace. Le-am și zis să nu mai bată Coman, «Nu mai bate tu, Florinele, că dai pasă la portar». Dacă facem concurs de dat pase la portar, el dă. Nici eu dacă băteam, nu dădeam așa. Probabil nu îl mai țin picioarele”, a spus Gigi Becali, potrivit Digi Sport.

Mai mult decât atât, Gigi Becali și-a luat adio de la titlu. Patronul lui FCSB a recunoscut că echipa sa nu mai are șanse să o ajungă pe CFR Cluj, gruparea din fruntea clasamentului cu un avans de 11 puncte.

„Cred că da, s-a cam terminat. Când pierzi campionatul că a ratat ăla, Gustavo, cu Craiova, când ai nevoie de un egal să ieși campion. Au fost zece puncte, nu ne-am apropiat deloc de ei. Jucătorii nu înțeleg, e debandadă, toată lumea driblează. Nu pasăm! Nu e o echipă organizată, nu-ți pasează nimic. Cordea cum prinde mingea, driblează, se învârte în loc. Tănase se învârte în loc. Situații de pasă au, dar ei zic «mai bine mă învârt în loc și pierd mingea». Haotică, ăsta era un meci de câștigat. Știam că Farul… puteam să câștigăm meciul. Nu se poate câștiga campionatul cu singur jucător. Noi, la ora asta, avem un singur jucător: Tavi Popescu. Nu se poate” – Gigi Becali, după FCSB – Farul 0-2

Publicat: 28 02. 2022, 08:20