Gigi Becali îl ceartă pe Florin Tănase în direct la TV, după FC Botoșani – FCSB: „I-am spus de atâtea ori să nu mai bată așa 11 metri”

George Becali, finantatorul echipei FCSB, sustine o conferinta de presa, vineri, 16 martie 2018, in Bucuresti. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Gigi Becali are foarte mare încredere în căpitanul de la FCSB Florin Tănase, despre care a spus că a fost cel mai bun jucător al meciului cu FC Botoșani, scor 0-0. Totuși, acesta l-a criticat pentru că a ratat lovitura de pedeapsă obținută în repriza a doua.

Meciul FCSB – FC Botoșani a fost primul din acest sezon din Liga 1, iar cele mai tari faze s-au regăsit și în format LIVE TEXT pe ProSport.ro.

Florin Tănase a ratat o lovitură de pedeapsă în repriza a doua a meciului cu FC Botoșani.

Gigi Becali îl ceartă pe Florin Tănase în direct la TV, după FC Botoșani – FC Botoșani: „I-am spus de atâtea ori să nu mai bată așa 11 metri”

Ratarea nu i-a picat bine lui Gigi Becali, afirmând că l-a criticat pe Tănase să nu mai bată loviturile de pedeapsă în maniera în care a făcut-o în meciul cu formația antrenată de Marius Croitoru.

„Tănase a fost cel mai bun de pe teren. El nu simulează, a avut motiv să cadă. Eu zic că a fost ciupit atunci când a cerut penalty. I-am spus de atâtea ori să nu mai bată așa 11 metri. În plus, Pap nu e un portar înalt. Meciul asta l-a pierdut el”, a spus Gigi Becali la Digisport.

FC Botoșani – FCSB 0-0

FC Botoșani – FCSB, meci din prima etapă a sezonului 2021 – 2022, s-a terminat la egalitate, scor 0-0, după ce Florin Tănase a ratat un penalty în minutul 60. Astfel, gruparea antrenată de Dinu Todoran debutează cu stângul în noua ediție din Liga 1.

Publicat: 15 07. 2021, 23:15
Actualizat: 16 07. 2021, 00:55