Gigi Becali dezvăluie momentul în care Toni Petrea a pierdut titlul! Schimbarea pe care a făcut-o în meciul cu FC Voluntari a îngropat echipa: „Nu trebuia scos! Fără el nu putem să ținem mingea”

Fotbalistii stelisti la startul meciului de fotbal dintre FC Voluntari si FCSB, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 14 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, a explicat ce schimbare făcută de către antrenorul Toni Petrea în meciul cu FC Voluntari l-a supărat.

Partida dintre FC Voluntari și FCSB s-a disputat sâmbătă seara, pe Arena Națională, în cadrul etapei a noua din play-off-ul Ligii 1, penultima din acest sezon, iar cele două formații au remizat, scor 2-2, după golurile marcate de către Andrei Cordea, în minutul 44, și Florin Tănase, în minutul 72, respectiv Adam Nemec, în minutul 45+2, și Cristi Costin, în minutul 88.

După această partidă, Gigi Becali a fost mulțumit de jocul prestat de către echipa pe care o patronează, însă până într-un punct.

Patronul lui FCSB este de părere că Toni Petrea a greșit în minutul 76, când l-a înlocuit pe Octavian Popescu, extrema stânga în vârstă de 19 ani. cu Valentin Gheorghe (25 de ani).

Gigi Becali susține că Octavian Popescu nu ar trebui să lipsească din echipă.

„Am câștigat cu 2-1, felicit jucătorii. Păi, dar nu e normal să fac referire la golul din ofsaid?

Sunt supărat doar de o schimbare pe care am făcut-o noi. Tavi Popescu nu trebuia schimbat. Fără Tavi Popescu noi nu putem să ținem mingea, l-am băgat pe Vali Gheorghe… La meciurile astea tari trebuie jucători cu personalitate. L-am băgat pe Dumiter, nici pressing nu a făcut”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 15 05. 2022, 00:27