Gigi Becali, calcule pentru lupta la titlu, dintre FCSB și CFR Cluj: „Acum nu ne mai dopăm!”. Atac neașteptat la adresa celor de la Sepsi

George Becali sustine o conferinta de presa in fata sediului LPF, joi, 13 august 2020. ALEXANDRU DOBRE/ MEDIAFAX FOTO.
Vezi galeria foto - 6 poze

Gigi Becali, finanțatorul clubului FCSB, a vorbit despre șansele la câștigarea titlului, după eșecul cu Universitatea Craiova, scor 0-2.

Universitatea Craiova și FCSB s-au întâlnit în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1, pe Stadionul „Ion Oblemenco”, din Bănie, iar oltenii au învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Alex Cicâldău, în minutul 38, respectiv Dan Nistor, în minutul 63.

Gigi Becali a anunțat că FCSB trebuie să o învingă pe CFR Cluj, în etapa viitoare, dacă vrea să mai spere la câștigarea titlului.

Gigi Becali, despre șansele la titlu, după Universitatea Craiova – FCSB 2-0

Patronul lui FCSB i-a acuzat însă pe cei de la Sepsi Sfântu Gheorghe de „prietenie” cu cei de la CFR Cluj, în ideea în care covăsnenii le-ar putea ceda cele trei puncte clujenilor în meciul direct din etapa a șaptea a play-off-ului Ligii 1.

„Șanse la titlu? Sută la sută sau zero. Între astea două, sută la sută trebuie să bați CFR-ul, acum nu ne mai dopăm. Nu e scădere fizică, joci din trei în trei zile, dacă zic ei așa, e opinia lor, bravo lor, nu o contest, e opinia lor.

Haideți să vă zic ceva, e Săptămâna Mare, îi mulțumesc lui Dumnezeu că am înțeles greșeala omenească. E fotbal, nu mai pot eu de fotbal, de aia nu mai pot eu să plec la mănăstire acum.

Meciul cu CFR nu e decisiv. Dacă scoatem un egal îmi convine, pentru că acum suntem decimați. Nu poți să îți pui baza în Sepsi OSK. Cum să îți pui baza, e prietenie. Cu mine nu merge prietenie, e dreptate și adevăr”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 29 04. 2021, 23:02
Actualizat: 30 04. 2021, 01:13