Gică Hagi: „Am promis”. Mesajul „Regelui” după FC U Craiova – Farul!

Meciul de fotbal dintre U Craiova 1948 si Farul Constanta, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, vineri 27 august 2021. © FOTO:Catalin Ciupureanu/SPORT PICTURES

Gică Hagi s-a declarat mulțumit de rezultatul înscris pe tabelă după meciul cu FCU Craiova, 1-1, și spune că ambele echipe au creat un fotbal plăcut și au demonstrat că și-au dorit să câștige.

Farul Constanța s-a văzut condusă la Craiova după golul lui Claudiu Bălan venit imediat după pauză, însă a pus stăpânire pe joc în repriza a doua și a reușit în cele din urmă să egaleze prin Adrian Petre, care a transformat cu siguranță din penalty. Antrenorul oaspeților, Gică Hagi, a părut mulțumit cu acest punct obținut de elevii săi, cu atât mai mult cu cât au evoluat în fața unui public încins al gazdelor.

Gică Hagi l-a felicitat pe omologul său de pe banca adversă, Adrian Mutu, și consideră că ambele echipe au pus în scenă un fotbal frumos.

Gică Hagi, după meciul cu FCU Craiova: „Am dovedit că jucăm până în ultimul minut”

Antrenorul Farului Constanța, Gică Hagi, consideră că rezultatul înscris pe tabelă este corect, în contextul în care ambele echipe au încercat să își impună jocul și să își asigure victoria.

„V-am promis că va fi un meci foarte bun și cred că ambele echipe au contribuit. Fiecare a încercat să se impună, să domine ritmul și intensitatea jocului. Mă bucur pentru băieți că au revenit de la 1-0. Am dovedit că jucăm până în ultimul minut. Felicitări și Craiovei, și ea este la început de drum. E o echipă puternică”, a declarat Gică Hagi la interviul de după meci.

Antrenorul Farului Constanța a anunțat că echipa se pregătește pentru amicalul de lux cu Galatasaray, de săptămâna viitoare, când va trimite în teren preponderent jucătorii care au evoluat mai puțin în acest start de sezon. „Noi ne adaptăm la program. Avem un amical cu Galatasaray în această pauză, unde vom da șanse și celor care nu au prins foarte multe minute până acum”, a mai spus Gică Hagi.

Publicat: 27 08. 2021, 23:57
Actualizat: 28 08. 2021, 00:21