Gheorghe Hagi: „Am luat trei puncte, dar încă suntem în lupta pentru evitarea retrogradării”

Antrenorul echipei FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a declarat, duminică, după victoria din meciul cu CFR Cluj, scor 2-1, că formația sa nu a scăpat încă din zona retrogradării cu acest succes.

Am început foarte prost returul, dar astăzi am fost inspirat în alegerea titularilor. Am întâlnit o echipă experimentată, dar ne-a ieșit jocul, mai ales pe contraatac. Aveam nevoie de această victorie pentru a prinde din nou aripi. Sunt mulțumit de jocul echipei și de felul cum băieții au luptat. Am luat trei puncte, dar încă suntem în lupta pentru evitarea retrogradării„, a spus Hagi la Digisport.

Echipa FC Viitorul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), formația CFR Cluj, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 58, după eliminarea lui Carp.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Henrique ’26 și R. Marin ’41, în timp ce pentru gazde a înscris Chanturia, în minutul 39.

Publicat: 15 03. 2015, 20:16
Actualizat: 15 03. 2015, 20:17