George Țucudean, omul momentului în Liga 1! Reacția atacantului după ce a stabilit un record + vede o candidată surpriză la câștigarea titlului

George Țucudean trece prin cea mai bună perioadă a carierei. A ajuns la 17 goluri marcate în acest sezon, a doborât un record în partida cu Sepsi OSK, scor 3-1, dar rămâne modest.

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în fața lui Sepsi OSK, într-o partidă în care începuturile de repriză au fost spectaculoase. Țucudean a marcat după doar 20 de secunde din meci, iar Vașvari a egalat în minutul 48. Totuși, CFR a gestionat mai bine situația și și- asigurat victoria datorită golurilor lui Djokovic și Deac.

Țucudean a oferit primele reacții în urma meciului cu Sepsi și susține că la campionat se va bate inclusiv Viitorul, dacă va începe cu dreptul împotriva FCSB-ului: „Mi-a așezat Ciprian mingea foarte bine. Mă bucur că a intrat. Meciurile din play-off sunt importante, sunt disputate, anul trecut am câștigat cu Craiova printr-un gol pe final, e tensiune foarte mare. Mă bucur că am reparat greșeala din începutul reprizei a doua și că am câștigat. Colțescu mereu împarte galbene, îi place să împartă cartonașe. I-am spus să ne lase să jucăm mai liber, că suntem bărbați.

Important e să câștige echipa. E bine când joci primul meci față de cei de la FCSB și Craiova, dar vedem mâine ce se va întâmpla. Viitorul joacă foarte bine acasă și, dacă vor câștiga și ei, intră în cărți pentru titlu”, a declarat Țucudean, la DigiSport.

Țucudean a doborât recordul deținut de Simonovski în privința celui mai rapid gol din acest sezon, a ajuns la 17 goluri în acest sezon și e singurul jucător care a marcat în patru ediții de play-off consecutive.

Publicat: 09 03. 2019, 22:42
Actualizat: 09 03. 2019, 22:43