George Țucudean, eroul „câinilor” cu Petrolul, îl compară pe Bălgrădean cu Valdes!** „Mai greșim! A fost însă o victorie frumoasă, muncită”

Dinamo a învins Petrolul, cu 2-1, golul decisiv fiind marcat de Țucudean, în minutul 93, după o greșeală a lui Bornescu, care a ieșit pe sub minge la o centrare a lui Cătălin Munteanu.

Eroul „câinilor”, atacantul Țucudean, a început partida ca rezervă, dar a recunoscut că a sperat până în ultima secundă că Dinamo va câștiga.

„A fost o victorie muncită, cu atât mai frumos că a venit pe final. Mă bucur că am marcat. Sper să jucăm mai bine, dar importante sunt cele trei puncte.

Am fost odihnit, îmi fac datoria când sunt introdus în teren. Am sperat până în ultimul minut, până în ultima fază că vom câștiga. Important este că am luat cele trei puncte.

Valdes a gafat cu Real Madrid și a luat gol, se mai întâmplă, mai greșim”, a spus George Țucudean la Digi Sport.

Publicat: 26 08. 2012, 23:41
Actualizat: 27 08. 2012, 01:06