„Geană” le dă peste ochi celor de la FCSB. „Mai jucam două zile cu ei și nu ne-ar fi dat gol!”. Ce reproșează Eugen Neagoe

Eugen Neagoe, antrenorul echipei Sepsi, a vorbit la finalul meciului cu FCSB, scor 0-2, pe Național Arena, într-o partidă din etapa a 5-a a Ligii 1 Betano. Elevii lui Nicolae Dică s-au impus abia pe final, după golurile marcate de Gnohere (81 penalty) și Coman (84).

Neagoe susține că FCSB nu l-a dat pe spate în niciun moment al meciului. „Cred că FCSB nu și-a construit nicio ocazie până la acel penalty, in prima repriză am avut două ocazii. FCSB n-a avut nicio șansă, nu le-am dat nicio șansă până la acel penalty. Ei au avut penalty și tușierul era deja la linia de 6 metri.

La golul al doilea, mingea era la jucătorul meu, dar nu caut scuze. Noi am avut fault clar în prima repriză, i-au dat cu cotul în gură lui Velev, dar nu s-a dat nimic. Dacă jucam două zile cu ei, tot nu ne dădeau gol dacă n-ar fi fost acel penalty. Băieții mei au muncit, au alergat foarte mult, normal să fie foarte dezamăgiți, merită felicitări pentru modul cum au jucat în această seară. Ne-am dorit să câștigăm, dacă în prima repriză marcam două goluri, altceva era”, a spus Neagoe, la Look TV.

Publicat: 19 08. 2018, 20:18
Actualizat: 19 08. 2018, 20:23