Gaz Metan Mediaș a început cu stângul cantonamentul din Turcia. Elevii lui Pustai au pierdut la limită meciul cu Qabala

Gaz Metan a disputat miercuri după-amiază prima partidă de verificare din cantonamentul pe care îl desfășoară în Turcia, pierdută cu scorul de 1-0 în fața azerilor de la Qabala, informează site-ul oficial al grupării antrenate de Cristian Pustai.

Adversarul a fost FK Qabala din Azerbaidjan. A fost o partidă dominată de gaziști, în special în repriza a doua, cu multe ocazii nefinalizate. Singurul gol al confruntării a fost marcat de azeri în minutul 31.

Gaz Metan Mediaș a început în formula Răzvan Pleșca, Romeo Roberto, Aleksander Susnjar, Jasmin Trtovac, Dario Rugasevici, Ovidiu Bic, Iulian Cristea, Alexandru Munteanu, Ciprian Petre, Alexandru Buziuc și Mircea Axente.

În repriza secundă au intrat Alexandru Greab, Valentin Crețu, Bernard Itoua, Akaki Khubutia, Ionuț Buzean, Valentin Coșereanu, Sabin Lupu, Radu Zaharia, Cristian Danci, Darius Olaru și Cristian Gavra. De asemenea, în ultimele 20 de minute, Răzvan Trif l-a înlocuit pe Valentin Coșereanu, iar Eric de Oliveira a evoluat în locul lui Darius Olaru.

Publicat: 18 01. 2017, 22:19
Actualizat: 18 01. 2017, 22:20