Gafă de proporții pentru viitorul portar al Stelei! După ce a apărat un penalty, Niță l-a ‘forțat’ pe Ghionea să respingă cu mâna de pe linia porții! VIDEO – Faza etapei

This browser does not support the video element.

În minutul 54 al partidei Concordia Chiajna – Astra, la 0-0, o gafă imensă a lui Niță a dus la deschiderea scorului.

Viitorul portar al Stelei (goalkeeper-ul ilfovenilor a semnat deja cu roș-albaștrii și i se va alătura trupei lui Reghe din vară), care apărase penalty-ul lui Fatai cu câteva minute mai devreme, a scăpat copilăreșe o minge centrată din corner de un jucător al Astrei, și l-a determinat pe Ghionea să încerce să evite golul; din nefericire pentru Chiajna, fundașul a comis henț și a fost eliminat pe loc, iar centralul Alexandru Tudor a dictat penalty.

De data aceasta, Tembo și-a asumat executarea loviturii de pedeapsă și a deschis scorul.

Publicat: 15 03. 2013, 21:26
Actualizat: 15 03. 2013, 22:02