FOTO Steaua a scăpat la limită de emoții!** Faza ce putea întoarce soarta meciului cu Sportul

Într-un moment în care Steaua conducea cu 3-1, însă evolua destul de ezitant în fața unei formații a Sportului care a părut mai proaspătă după pauză, spiritele au fost inflamate de o fază petrecută în minutul 73 în careul lui Stanca.

La o fază în care balonul a picat aproape de careul de 6 metri, Costin Curelea a încercat să șuteze din prima dintr-o poziție extrem de favorabilă. Lucru pe care l-a și reușit, însă execuția a fost defectuoasă din cauza faptului că atacantul Sportului a fost dezechilibrat de Vlad Chiricheș.

Pe reluările TV se vede cum fundașul Stelei alunecă și în cădere îl trage de mână pe Curelea, care apucă totuși să șuteze. Arbitrul nu a acordat însă nimic, fiind probabil influențat și de lipsa de reacție a fotbalistului de la Sportul, care a rămas întins pe gazon după consumarea fazei, fără a solicita penalty.

Publicat: 08 04. 2012, 23:25
Actualizat: 08 04. 2012, 23:26