FOTO | Reacția prietenei lui Mitriță, după ce atacantul a văzut cartonașul roșu în meciul cu Sepsi. Ce au surprins camerele TV

U Craiova a remizat pe teren propriu, împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1, după un meci pe care oltenii l-au terminat în nouă oameni, Mitriță și Martic fiind eliminați după ce au văzut câte două cartonașe galbene.

Alexandru Mitriță (23 de ani) a fost sancționat pentru două simulări în decurs de doar cinci minute, și a fost trimis la cabine de centralul Radu Petrescu în minutul 57. Mijlocașul oltenilor a fost cu greu calmat de coechipieri și de cei de la Sepsi, și chiar prietena acestuia, din tribune, a încercat să-l liniștească pe internaționalul român.

FOTO Captură Telekom Sport

Zece goluri și patru pase decisive în 16 partide sunt cifrele lui Mitriță din acest sezon, acesta fiind cotat la trei milioane de euro de site-ul Transfermarkt.

Publicat: 10 11. 2018, 10:57
Actualizat: 10 11. 2018, 11:05