FOTO / Rapid-Buftea 6-0! Pinto și Ioniță au reușit câte o ‘dublă’

Astăzi, de la ora 11:00, la baza ”Pro Rapid” s-a disputat jocul de verificare dintre Rapid și divizionara B FC Buftea (locul 7 în Seria I). Meciul a fost unul la discreția "alb-vișiniilor", care s-au impus cu 6-0.

Giuleștenii au deschis scorul prin Maftei (44), apoi și-au majorat avantajul prin J. Pinto (48) . În minutul 53, Rapid a beneficiat de o lovitură de la 11 metri pe care a executat-o Dobroiu, însă portarul echipei din Buftea a parat-o. Mingea a ajuns la unul dintre fundașii echipei din liga a III-a, care în încercarea de a degaja a marcat în proprie poartă.

Pe finalul meciului, rapidiștii au mai marcat de 3 ori, o dată prin J. P. Pinto, care a reușit "dubla", și două ori prin Ioniță, aflat la primul meci la prima echipă.

Rapid a început în formula: Marinescu – Maftei, R. Fernandes, M. Constantin, Bozovic – Grigorie, Lazăr, Grigore, Herea – Djalovic, Pitbull.

Giuleștenii au început repriza secundă cu: Andrade – Păun, Iencsi, Mardare, Perjă – Răduță, Matei, Ivelja, Dobroiu – J.P. Pinto, Ioniță.

Publicat: 18 02. 2009, 12:45
Actualizat: 18 02. 2009, 13:09