FOTO | MM Stoica s-a enervat după ce Dică l-a lovit cu o sticlă de apă! De unde a pornit momentul tensionat

FCSB a fost aproape de a fi egalată în ultimele minute ale meciului cu Astra Giurgiu, scor 1-0, după ce Lucian Filip a trimis greșit o minge ajunsă de un fotbalist al Astrei. Imediat după ce faza s-a calmat, Nicolae Dică a aruncat cu o sticlă de apă, care a ricoșat în piciorul lui Mihai Stoica, iar directorul sportiv al FCSB s-a enervat.

„I-am spus lui Filip după joc: nu se poate să îți asumi așa riscuri, mai ales în minutul 90. Dai cu ea în tribune”, a declarat Nicolae Dică la finalul partidei de pe Arena Națională. În minutul 89, Filip, care a fost folosit fundaș central, a încercat să respingă o minge, dar a trimis-o la Zoua, care, rămas singur cu Bălgrădean, s-a pierdut și a tras peste poartă.

A fost momentul în care Dică, simțind că victoria a fost foarte aproape de a-i scăpa printre degete, a aruncat o sticlă de apă, care a ricoșat în piciorul lui Mihai Stoica. Imediat, oficialul FCSB a ridicat ambele mâini și a strigat în direcția antrenorului. Faza nu a degenerat, iar Dică nu a reacționat.

Publicat: 05 11. 2018, 14:12
Actualizat: 05 11. 2018, 14:13