FOTO Liga I, din nou aproape de o tragedie!** Wesley și Beto au completat imaginea de sport sângeros a fotbalului românesc

În minutul 17 al partidei CFR Cluj-FC Vaslui, Adailton a trimis un balon în careul gazdelor pentru Wesley, însă faza a rămas fără rezultat după ce atacantul moldovenilor s-a ciocnit cu portarul Beto, fapt ce a amintit de celelalte accidentări grave din runda cu numărul 7 a Ligii I, în frunte cu cea a lui Cosmin Băcilă din meciul Steaua-Pandurii (1-2).

Din această fază jucătorii ambelor echipe au ieșit extrem de șifonați, Wesley cu capul spart, iar Beto cu pometele spart și cu ochiul umflat. Dacă vasluianul a continuat meciul după ce a primit îngrijiri medicale, goalkeeperul lui CFR Cluj a trebuit să fie înlocuit cu Mincă, însă abia în minutul 22, deoarece Beto a refuzat să părăsească terenul, insistând să continue jocul și accidentat.

Publicat: 19 09. 2011, 22:35
Actualizat: 19 09. 2011, 22:37